Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'stmt_gutenmag_single_post_counter' not found or invalid function name in /home/bizimkel/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
Şakak Ağrısı Ne Anlama Gelir -

Şakak Ağrısı Ne Anlama Gelir

Categories KadıncaPosted on
Şakak Ağrısı Ne Anlama Gelir

Şakaklarda ağrı, baş ağrıları içinde en sık rastlanan bölgelerden birisidir. Şakağımız ağrıdığında ilk aklımıza migren gelmelidir. Hele ki tek taraflı bir ağrı yaşanıyorsa migreni yine aklımızdan çıkarmamız gerekir.


Şakak Ağrısı Çocuklarda Olur Mu ?

Onun dışında çocuklarda baş ağrısı ve migren genelde alında olur. Yaş ilerledikçe, ergenlik dönemi başladığında migren tek taraf şakağa gelir ve yerleşir. Genellikle de şakakta devam eden baş ağrılarında migren akla gelir. Ama iki tarafta da şakak ağrıyabilir. Migrende ağrı biraz daha şiddetlidir ve günlük hayatı sürdüremeyecek düzeydedir. Şakak Ağrısı bazen bizde gerçekten dayanılmaz hale gelebilir.

Ama iki taraflı şakak ağrıdığında ve şiddeti çok dayanılmaz olmadığında, bu durumsa kaslarla ilgili şeyler akla gelmelidir. Özellikle diş sıkma, eklem sorunlarında bu durumla karşılaşabiliriz.

İlaç yazmak yerine, ağrı nerden kaynaklanıyor diye bakan bir hekim bu bağlantıyı kurabilir. Bununla ilgilenen, çok az sayıda da olsa diş hekimliğinde de uzmanlaşmış hekimler var. Çünkü uykuda farkında olmadan yaptığımız bir şeydir. Şakak ağrısı gece de sizi rahatsız eder ve uyumanız zorlaşır.


İki Taraflı Şakak Ağrısı Nedir ?

İki taraflı şakak ağrılarında diş sıkma, tek taraflı şakak ağrılarında ise migren aklımıza gelsin. Şakak ağrısında bu sizi sürekli olduğu takdirde çok yorar. Şakaklarda oluşan ağrı, bazen gözlük numarası bazen de göz kasları etkiler denilebilir ama çoğunlukla diş sıkma ve migrende şakak ağrısı görülür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir