Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'stmt_gutenmag_single_post_counter' not found or invalid function name in /home/bizimkel/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
Pardösü Seçimini Nasıl Yapmalıyız -

Pardösü Seçimini Nasıl Yapmalıyız

Categories KadıncaPosted on Format Görsel
Pardösü Seçimini Nasıl Yapmalıyız

Baştan söyleyeyim hanımlar, Pardesü değil doğru olan Pardösü’dür. TDK sitesindeki bu linkten bakabilirsiniz, şimdi konumuza dönelim : )

Pardösü seçiminin nasıl yapmalıyız konusunda vücut şekillerimiz pardösü seçiminde çok önemli. Her birimizin farklı vücut ölçüleri ve biçimleri vardır. Dolayısıyla vücudumuzun şekline uygun pardösü seçimi yapmalıyız. Kendinize uygun pardösüyü seçmeden önce vücut şeklinizi bilmeniz gerekir. Bunlar; Üçgen, Ters üçgen, Kare ve Kum Saati şeklinde adlandırabiliriz.

Kendi Vücut Şeklimize Uygun Pardösü

Vücut şekillerine göre nasıl pardösü giymek gerekiyor şimdi biraz da ondan bahsedelim. Bizim kalçamız ve omuzumuz genişse ve belimiz inceyse, problemsiz bölgeye daha çok dikkat çekmek için bizim belimizi ortaya çıkarmamız gerekiyor bunun için bel kavisini öne çıkaracak bir model tercih etmeliyiz. Dolayısıyla giymiş olduğumuz pardösü de önemli olan bizim hangi bölgemiz güzelse  o bölgeyi öne çıkartacak kıyafetler tercih etmeliyiz. Pardösü seçimini nasıl yapmalıyız derken kararsız kalmamalısınız.

Başka bir pardösü seçimimiz ise kare vücut şekli için .Eğer omuz bel ve basen orantısı olmayan vücut şekilleri kare vücut şekline giriyor . Ayrıca kare vücutta bel oyuntusu yok denecek kadar azdır .Bu nedenle hiçbir kavisi olmayan düz gelen bir pardösü tercih edip ayrı bir kemerle kombin yapabiliriz.

Kum saati vücut tipinde olan kadınlar için, aslında pardösü seçimlerinde zengin model alternatifleri var. Kum saati vücut şekilde bel dar, kalça ve omuzlar geniştir. Bu nedenle bel kavisini ortaya çıkarmak için belden oturtmalı modeller seçmeliyiz.

Pardösü Rahat Olmalı

Pardösü seçimini nasıl yapmalıyız noktasında vücut şeklinizin üst kısımız yani omuzlarınız dar ,alt kısmınız yani kalçanız genişse üçgen vücuda sahipsiziniz demektir. Üçgen vücutta önemli olan güzel bölgemize dikkat çekmemiz gerekiyor. Bunun için ne yapabiliriz? Omuzları vatkalı pardösüler giyebiliriz, omuzları detaylı belki fırfırlı volanlı pardösüler tercih edebiliriz yani tüm pardösünün detaylarını üstte kullanabiliriz. Ancak alt kısmı sade tutmak gerekiyor çünkü kalça bölümümüzü üçgen vücut şeklinde kamufle etmek gerekiyor.

Ters üçgen vücut şeklinde ise üst kısım geniş aşağı doğru daralan yani kalçalarımız dar diyebiliriz. Dolayısıyla bu vücut şeklinde alt kısmı genişletecek şekilde olan kıyafetleri tercih etmeliyiz . buna örnek olarak robadan aşağı doğru genişleyen pardösüler kullanabilir. Detaylar tamamen düğmelere verilebilir .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir