Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'stmt_gutenmag_single_post_counter' not found or invalid function name in /home/bizimkel/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
Papatya Çayı Neye İyi Gelir -

Papatya Çayı Neye İyi Gelir

Categories Kadınca, Mutfak, Pratik BilgilerPosted on
Papatya Çayı Neye İyi Gelir
Papatya hakkında öncelikle şunu söylemek isterim Türkiye’de aşağı yukarı 700 civarında türü olan  papatyayı hepimiz çok seviriz. Hep böyle esas faydalı olan papatya dışında pek çok bitkinin bugün piyasada satıldığını görüyoruz. Aralarında zararlı olanları pek yok ama en azından faydasız olanları ve bazı kişilerde alerji meydana getiren maddeler içeren türler var.  Papatya çayı neye iyi gelir demeden önce Mayıs papatyası nedir onu inceleyelim.

Mayıs Papatyası  Nedir ?

Papatya dediğimiz zaman sadece ve sadece mayıs papatyasının kastettiğimiz anlaşılmalı ve pullu kullanıcılarda bunları piyasadan alırlarken aldıklarını tam olarak Mayıs papatyası olduğuna dikkat etmeleri gerekir. Mayıs papatyaların diğer papatyalardan ayıran özelliği şudur çiçek durumunun ortasındaki o sarı olan  kısmını yükselmiş olmasına dikkat etmeleri lazım bir. İkincisi çiçek durumunu boyuna kestikleri zaman yani o sarı kısmı boyuna kestikleri zaman o konik kısmın içinin boş olması lazım bu iki özellik bize bu bitkinin Mayıs papatyası olduğunu gösterir. Başka belirtileri de var mesela yapraklarının iplik şeklinde olması vesaire. Eğer kişi bundan yarar sağlamak istiyorsa biraz sonra söyleyeceğim kullanımı hakkında bilgiler edilmek istiyorsa bir defa Buna dikkat etmesi lazım. Papatyamızı topladıktan sonra atıldıktan sonra kurutuyoruz ve kuruttuktan sonra,  bu arada kurutmanın da gölgeli ve havadar bir yerde yapılması lazım Çünkü sıcak olan ortamlarda papatya özelliğini kaybeder. Kurutulmuş olan bu papatya çiçek durumları toz edildikten sonra gene %2 oranında tıbbi çay halinde değerlendiriyor. Papatya çayı neye iyi gelir demek için bence bir kez denemelisiniz.


Papatya Çayını Nasıl Yapmalıyız ?

Kullanış alanına gelecek olursak özellikle sinirsel menşeili sindirim bozukluklarında Çok işe yarar ve kişiler bazı kişiler çok hassastır ve sinirlendikleri zaman şiştim diye söylerler midede şişer rahatsız olur da işte bu gibi asla birisi bünyeli kişilerde özellikle yatıştırıcı bir özelliğe sahiptir ve buna bağlı. Sindirim sorunların giderilmesinde birebir bitkidir kullanması gereken bir bitkide başka bitkilerle karıştırmaya gerek yok. Eğer kullanacağınız papatya gerçekten  Mayıs papatyasıysa ve %2 oranında hazırlıyorsunuz ve taze olarak kullandıktan hemen sonra tüketiyorsanız hiçbir sorun olmayacaktır. Papatya çayı neye iyi gelir yazımızı okuduğunuz için çok teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir