Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'stmt_gutenmag_single_post_counter' not found or invalid function name in /home/bizimkel/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
Oturma Kalkma Adabı Nasıl Olmalıdır -

Oturma Kalkma Adabı Nasıl Olmalıdır

Categories Güncel, Kadınca, Pratik BilgilerPosted on
Oturma Kalkma Adabı Nasıl Olmalıdır

Oturma Kalkma Adabı Nasıl Olmalıdır herkesin bilmesi gerekir. Bir misafirliğe ya da topluluğa katıldığımız zaman oturma kalkma adabı önemlidir. Önce tabiki hanımefendilerden başlayalım mini etek diz altı etek pantolon oturmamız genellikle zor oluyor ve özellikle etekle otururken frikik vermekten korkuyoruz. Peki bunları nasıl önleyebiliriz nasıl güzel bir imaj verebiliriz ve nasıl doğru oturmalıyız. Öncelikle diz altı etek veya mini etek olarak düşünelim. Karşımızdaki kişiye gövdemiz dönük olacak ancak ayaklarımız biraz sağ tarafa veya sol tarafa meyilli olması gerekiyor. Öncelikle oturacağımız sandalye veya koltuğa yüksekliğini göz hizasında algıladıktan sonra elimizden geldiğince yaklaşmamız gerekiyor.

Çünkü ne kadar uzak bir şekilde oturursak oturmamız o kadar zorlaşır.

Sandalyemiz yaklaştıktan sonra karşımızdaki kişiye gövdemiz dönüş ancak ayaklarımız sağ veya sol tarafa meyilli şekilde olması gerekiyor ki frikik vermeyelim yavaş yavaş oturduktan sonra hızlı bir şekilde uygun bir bacak bacak üstüne atma ya gerçekleştirdikten sonra dik bir duruşla oturmamızı gerçekleştiriyoruz. Oturma Kalkma Adabı Nasıl Olmalı derken bir çok konuyu ele almak lazım. Bizim kendi kültürel yapımızda bunun içine girer.

Özel Bir Davette Kadınlar Nasıl Oturmalı

Özel bir davette Öncelikle her gözün herkesin size baktığını asla unutmamamız gerekiyor. O yüzden duruşunuz oturuşunuz kalkmanız konuşmanız imajınızı beden dilimizin her zaman çok güzel olması gerekiyor. Eğer siz aklınızda şu anda herkes bana bakıyor bütün gözler benim üzerimdeki bir düşünce bir algıya sahip olursanız zaten otomatikman duruşumuz da yürüyüşünüz de oturma kalkmanızda düzelir. Öncelikle bilinçli olarak Bunun farkına vardıktan sonra zarif bir bayan centilmen bir erkek olarak oturma kalkmanıza dikkat etmeniz lazım sandalyemizi hizasına anlayıp sandalyenize yeterince yaklaştıktan sonra oturacağınız yerde eğer karşınızda bir insan varsa gövdenin ona doğru çevirip ayaklarınızı diz kapaklarınızı ayak uçlarınızı biraz karşınızdaki kişiye meyilli olarak çevirip düzgün bir şekilde oturmamız gerekiyor. Hanımefendiler bacak bacak üstüne atacaksın zarif bir şekilde bacak bacak üstüne atmalı. 

Erkekler Nasıl Oturmalıdırlar

Oturma kalma adabında beyefendilerde de büyük bir sorumluluk vardır öncelik dedik oturmaya devam etmeliler ve otururken çok rahat değil dik bir şekilde bacakları karşıya doğru ikiz iki diz kapağında karşıya doğru bakması gerekmektedir ve dik duruşundan ödün vermemesi gerekmektedir.Erkeklerde dik duruşunu sağladıktan sonra diz kapakları ve ayak uçlarını karşı Yani gövdesi nereye bakıyorsa ayak uçları diz kapakları da o tarafa bakması gerekmektedir. Asla şunu unutmayın özel bir davette. Herkes herkesi Süzer inceler konuşur ve siz en güzel halinizle olmanız gerekir zarif bir hanımefendi centilmen bir erkek bu yüzden duruşunuza oturuşunda çok dikkat edin ve sadece özel günlerde değil normal hayatında da yani gündelik yaşamınızda da duruş ve oturuş çok dikkat edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir