Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'stmt_gutenmag_single_post_counter' not found or invalid function name in /home/bizimkel/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
Netflix Nedir ? Nasıl Kuruldu -

Netflix Nedir ? Nasıl Kuruldu

Categories Dizi / Film, GüncelPosted on
Netflix Nedir ? Netflix Nasıl Kuruldu
Uykularımızın katili ve en büyük rakibi Netflix. Son zamanların vazgeçilmezimiz Netflix Nedir ? Nasıl Kuruldu. Platformu Netflix’in popülerliği House Of Cards’ın birinci bölümünün yayınlanması ile tavan yaptı. Bugün 190 farklı ülkeden yaklaşık 98 milyon abone video hizmeti veriyor ve günlük izlenme sayısı 140 Milyon saat Evet doğru duydun günlük şaşırmadık. Sürekli dizi önerme mantığı, heyacanlı sezonlar derken uykusuzluğun sebebi ne diye diye damarlarımızda akan değil Netflix akar oldu. Şu anda Netflix dünya çapında 1700 ün üzerinde farklı cihaz modelinde kullanılabilir halde televizyonlar tabletler telefonlar bilgisayarlar ve daha fazlası netflix hakkında 10 ilginç gerçek. Netflix Nedir ? Nasıl Kuruldu sorusuna beraber cevap arayacağız.

1. Netflix Ceo’su esas adamımız, zamanında Apollo thirteen adlı filmin kaset kopyasını kiralıyor ve teslimi geç kalınca 40 dolar hesap çıkartılıyor. Netflix oluşturan fikirde.1997’deNetflix Ceo’sunun başına gelen bu olay ile şekilleniyor.


2.
Netflix
 Google’dan daha uzun süredir. Bizimle Google 1998’de kuruldu. Netflix abonelik hizmeti olarak 1997’de kurulmuştu. Yani Netflix Google’ın abisi gibi bir şey çok da büyük olmasa da

3. 2000 yılında Netflix 50 milyon dolara Blockbuster’a teklif edildi. Günümüzde ölü olan video kiralama şirketi teklifi reddetmiş de  Netflix şu anda 20 milyar dolar
değerinde Acaba Blockbuster evinde sümüklerini sile sile şu anda evinde ağlıyor mudur ?

4. Birçok ülkede internet trafiğini en büyük katkıda bulunan isim Netflix’dir . Amerika Birleşik Devletleri’nde Prime sırasında her zaman ilk üçte oldu.

5. Her  Netflix abonesi günde yaklaşık 90 dakika izlenme sağlıyor. Boşuna bağımlısı olduk demiyoruz.

6. Netflix içerik kütüphanesinde 1. Petabyte lık içerik var. Başka bir değişle 1024 terabyte veya 1048546 GB da Diyebiliriz ama kısaca çok fazla içerik var.

7. Netflix’de En çok izlenen içerikler Orange Is The New Black Walking Dead ve Breaking Bad

8. Netflix çalışanlarının aksamadıkça kendi istekleri doğrultusunda tatil yapmalarında sakınca yok. Netflix bunun hakkında bu özgürlük sorumluluk ve insanlar yetişkin gibi davranma ile ilgili diyor.

9. Neflix’de çalışmak demişken dünyanın en çok istenen işlerinden biri Netflix tarafından sunuluyor. Netflix evde kalıp içeriklerini izlemek için sana ödeme yapmaya hazır tek yapman gereken içeriği 1000 kelimelik Havuzdan Anahtar kelimelerle etiketleme video önerileri geliştirmek için etiketleme işlemine netflix kuantum teorisi deniyor Aslında çok temiz Ben gidiyorum.

10. Netflix’in geri kalmadı bir şey daha var o da Netflix ödülleri  Bize en sevdiğim içerikleri oy vermeye davet ediyor. Tabii kategoriler daha online eğlence tarzı bugün sizler için netlikte derinlemesine inceledik. Siz de Netlfix’den film önerebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir