Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'stmt_gutenmag_single_post_counter' not found or invalid function name in /home/bizimkel/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
Isırgan Otu Çayı Ne işe Yarar -

Isırgan Otu Çayı Ne işe Yarar

Categories Güncel, Kadınca, Pratik BilgilerPosted on
Isırgan Otu Çayı Ne işe Yarar
Isırgan Otu Çayı Ne işe Yarar bir çok kişiden duymuşsunuzdur bunu, şimdi biraz açıklayalım bakalım. Isırgan otunun güzel Türkiye’mizde yetişen bizim şu ana kadar bildiğimiz 4 tane türümüz vardır. Bizim yabani olarak yetişen hangisi olursa olsun etken madde bakımından bunlar birbirine yakındır. Bunları Toprak üstü kısımları özellikle çiçek açmadan önce toplandığında veya bazen köklerinin halk arasında kullanıldığını biliyoruz.
Bazen de tohumlarının özellikle bal içinde ezilerek kanser tedavisinde kullanıldığını biliyoruz.
Bunlar üzerinde gerçekten etkin olup olmadığı yönünde araştırmalar henüz tamamlanmış. Bu konuda henüz daha şu an kesin bir şey söylemek mümkün değil. Isırgan Otu Çayı Ne işe Yarar diyerek farklı bir çok derde deva aradık ama bunların şu ana kadar kesinleşmiş bir bilimsel açıklaması yoktur.

Isırgan Otu Çayı Neye İyi Gelir

Isırgan yetiştiği ortam  dolayısıyla elementler bakımından çok zengin bir bitkidir. Bir vitaminlerde taşı dolayı özellikle İlkbahar aylarında ısırganın toprak üstü kısmında hazırlanan tıbbi çaylar kişi de element eksikliğine bağlı rahatsızlıklar varsa bunların giderilmesinde de vitamin eksikliğinden dolayı eksiklikler varsa bunların giderilmesinde işe yarar.Ayrıca ısırgan kökü ve çok iyi   idrar söktürücü bir etkiye sahiptir.Isırgan Otu Çayı Ne işe Yarar Dolayısıyla gerek Toprak üstü kısmı ve daha da önemlisi toprak altında bulunan köklerinden hazırlanan tıbbi çaylar idrar söktürücü bir etkiye sahiptir. Yine %2 oranında bu söylediğim bitki kısımlarında tıbbi çaylar hazırlamak gerekir. Isırgan Otu Çayı Ne işe Yarar yazımı okuduğunuz için teşekkür ederiz umarım faydalı olmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir