Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'stmt_gutenmag_single_post_counter' not found or invalid function name in /home/bizimkel/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
Evden Dikiş İşi Yaparak Para Kazanmak -

Evden Dikiş İşi Yaparak Para Kazanmak

Categories Dikiş NakışPosted on
Evden Dikiş İşi Yaparak Para Kazanmak

Evinden dikiş işi yaparak para kazanmak denilince sizin de aklınıza benim gibi terzilik gelmiş olabilir veyahut evde fason iş gibi bir fikire kapılmış olabilirsiniz. Yazımızı detaylıca okuyun eminiz çok işinize yarayacaktır.

Not: Sizlerden iş verme vaadi ile Kaparo Ya Da Ücret Talep Edenlere Sakın Kanmayın. Bu şahıslar iş arayanların durumlarından faydalanarak dolandırma amacı güden sahtekar kişilerdir.

Günümüzde kadınların çalışması için birçok olanak sunuldu ve her bayan hem anne hem aşçı hem yönetici hatta usta bir terzi olmak yerine var gücüyle çalışıyor.
Ama kimileri var ki durumu çözmüşler.

Madem çalışıyorum o zaman kazandığımla da bu küçük işleri diğerleri yapsın bende evimde bir bardak kahvemi içeyim demişler.
Ne kadar akıllılık etmişler değil mi?

Aslında temelleri Avrupa’ya kadar uzanan bu düzenin temel meselesi bu değil fakat bu sebepten kaynaklı evinden dikiş işi yapabilmek gibi bir meslek türedi.
Çünkü erkekler çalışıyor ve bu işleri hatunlarından bekliyorlar.

Ev Hanımları tüm gün işte.
E peki kim dikecek sökükleri, yırtılanları? İşte tamda bu noktada kafayı çalıştıran ve çalışma hayatına merhaba derken bunu evinde kutlamak isteyenler doğrulusunda tespit edilen evinden dikiş yaparak para kazanma işi günümüzün en karlı sektörlerinden.
Peki, ne şekilde mı? Gelin beraber bakalım…
dikiş dikerek para kazanmak

Nasıl evinden Dikiş İşi Yapabilirim?

Evet, efendim vakit kaybetmeden size evinden dikiş işini anlatayım. Bu iş sandığınız gibi saatlerce ölçü al, prova yap veyahut makineyi getir tüm ürünleri aynısı boyda defosuz dik gibi bir durum değil. Bu tamamiyle ufak tefek de diyebileceğimiz her ev hanımının bilmesi istenilen temel dikiş nakış bilgilerinden meydana gelen bir meslek. Hani tam işe gidecekken çorabınız delinir veyahut gömleğiniz kapıya takılır da acilen dikmeniz lazım olur ya bu işte tamda öyle bir iş. Bütün bu dediklerini anladım da evinden dikiş işini ne şekilde yaparım diye düşünüyorsan vakit kaybetmeden kendisine profesyonel sökük, yırtık dikici şeklinde bir kartvizit çıkar. Sonra kendisi söküğünü bile dikemeyecek kadar meşgul olan veyahut dikilecekleri bir köşede bekleten insanlara bu kartları dağıt. İlk vakitler gülünecek ama ayrıca kartı alanlar yüzünüze bön bön bakacak biliyorum fakat ertesi gün sizi arayacaklarına oldukça net olabilirsiniz. Evden dikiş işi aslında %30 el yeteneği %70 girişkenlik isteyen bir meslek. Çünkü ülkemizde bu meslek pek ünlü bir alan değil.
Ancak fazlası kentte ütü haneleri harıl harıl işleyen bir dükkan durumuna geldi.

Artık perdeler ve halılar elde yıkanmıyor.
Sökük dikmek de bu işler gibi normallik kazanacak bir alan olarak karşınızda beliriyor. Dikiş işi yapabilmek için çevrenizin geniş olmasına da lüzum yok. Sizi tanımayan insanlarla çalışmanız şimdilik verimli olacaktır.

Evden Dikiş İşi İçin İhtiyacım Olan Şeyler Neler?

Evden dikiş işi yapmaya kararını verildiğini hisseder gibiyim. Ama oldukça net ol problem yaşamayacaksın. Çünkü yeni başlanan işlerde ilk olmak her zaman iyidir. Bu işe girerken ihtiyacın olan şeyler şunlar;

Kimliğin Olsun!
İnsanlara gerçekten dikiş işinin ihtiyaç duyulan olduğunu ve onlara ne şekilde yardım edeceğini anlatan bir broşürün ve seni tanıtan kartvizitlerin olması hızlıca tanınmanı ve ‘’Aaaa gerçekten oldukça mantıklı benim dikişlerde birikti.’’ diyen kişiler bulmanı sağlayacaktır. Hitap Ettiğin Bir Kesim Olsun! Her işin hitap ettiği bir kesim bulunmaktadır.

Senin de hitap edeceğin bir kesim olmalı.
Zaten dikiş işini başkasına veren kesim çoğunlukla gayret gösteren ve varlıklı olan şahıslardan oluşacaktır. Kendini tanıtacağın alanları da böylece rahatlıkla seçebilirsin.

Hedeflerin Olsun!
Ya bu işten ne şekilde amaç çıksın demek yerine bu hafta 5 müşterim olacak haftaya 10 müşterim olacak gibi gerçekçi amaçlar edin ve bu hedefleri bir bir gerçekleştir.
Eğer hedefin olmazsa batman yakındır.

Fiyatlarını Belirle!
Her hizmetin bir karşılığı olmalı değil mi? Sende vereceğin hizmet için kesinlikle bir karşılık belirlemelisin. Bu sayede satışların kolay olacaktır. 0.50 kuruşa sökük dikilir dediğinde gün içerisinde eline gelen işlerden ne kadar kazanacağını bilmelisin.

İplerini Almayı Unutma!
İşin ne zaman ve nereden geleceği belli olmaz. Hele ki elinde iple gezecek bir iş varken kimin ne zaman neresinin söküleceği hiç belli olmaz. Bu yüzden elinde bir kutu ip ve iğne olsun. Çantanda oldukça yer kaplamasın diyorsan hafiflerden beğen ve koy kutuna.

Güler Yüzünü eksik Etme!
Her insanın bir eksiği bulunmaktadır fakat karşındaki kişilerin dikiş dikemediklerini yüzlerine vurma. Çünkü bu insanlarda aksi tesir yapar. Herkesin bu tür bir işi yapabilmek mecburiyetinde olmadığını söyle.dikiş dikmek
• Düşük Sermayeler İle (2000-3000TL) Yatırım yapabilmek Mümkün!-Sanal Parayla Fiyatsız Deneyin!-İlandır

Evden Dikiş İşi Veren Firmalara Ulaşmak İsteyenlere
Evden dikiş dikme işini iyice benimsediniz ve bir an evvel bu işe başlamak istiyorsunuz. Size bu bölgede yardımcı olacak ve sürekli iş verecek firmaların olduğunu biliyor musunuz? Ben bu firmaları nereden bulurum diye düşünmeye başlamışsanız ben vakit kaybetmeden sizler için sıralayayım…

Kuru Temizlemeciler
Biliyorsunuz ki kuru temizleme işi ile meşgul olan şahıslara sürekli kıyafetler gelir. Bu kıyafetler bazen yırtık olarak geldiği gibi bazı vakitte temizlik esnasında yırtılabilir.
Müşterilerine bu tür bir ürünü veremeyecek olan kuru temizlemecilerle anlaştığınızda tüm yırtıklar, sökükler sizi bulacaktır. Kıyafet Üretimi Yapmış Yerler Kıyafet üretimi yapmış ve oldukça büyük ölçekli olmayan firmalar üretimden kaynaklanan fakat gözden kaçan küçük meseleleri çözüme ulaştırmak için  bu hususta tecrübeli şahıslar ararlar. Bu siz olabilirsiniz.

Giyim Mağazaları
Giyim mağazaları her sabah onlarca insanla dolup taşar. Herkesin bir ürün denediğini düşünürseniz bu kıyafetlerde bazı zamanlar yırtılmaların veyahut sökülmelerin olması muhtemeldir. Sizde bu tür bir mağazaya yakın konumdaysanız vakit kaybetmeden gidin anlaşın derim. Çevrenizde bu işe girdiğinizde birçok iş kısmı belirecektir. Size düşen bunları belirlemek olacak.

Kullanışlı dikiş makinesi

Günümüzde evinden Dikiş İşi Yaparak Para Kazanmanın Pozitif Yönleri, Artı Tarafları Nelerdir? Hem dikiş makinelerinin hatta tekstil pazarında oldukça büyük yenilikler meydana gelmiştir. Öyle ki bu yenilikler eski dönemde uzun bir müddet gazete ve televizyon haberlerine yansımış, haber değeri taşımıştır. Bu yeniliklerden ilki dikiş makineleri genelindedir.
Dikiş makineleri bundan sonra manuel değil kendiliğinden çalışmaktadır. Biliyorsunuz ki şimdilik 30 yıl evveline kadar manuel olarak sarfedilen araçlar birer birer teknolojik gelişimlerle birlikte çağ atlamıştır. Eskiden merdaneli olan çamaşır yıkama makinelerini konumunu son devir ve son teknolojide olan çamaşır makinelerine bırakmıştır.

Bu yenilikler eşliğinde hanımlar bundan sonra oldukça daha düşük yorularak oldukça para kazanma şansını ellerine geçirmiş oluyor.
Tek yapmaları istenilen esasen kendiliğinden dikiş diken makinelere istenilen yönlendirmeleri vermek ve bu süreci yakından takip edebilmek.

Getirilen ikinci yenilik de kumaş pazarında meydana gelmiştir.
Kumaşlar, bundan sonra eskisine kıyasla oldukça şimdilik pamuklu ve yumuşak olmuş ve böylelikle dikiş dikilebilir kıvamda oldukça şimdilik ferah o süreci bitirir kılmıştır.
Bu sayede kalın ve sıkı kumaşlarla boğuşmak yerine, esasen otomatik gayret gösteren makinelere gayet yumuşak ve kolay geçirgen bir yapıya bulunduran kumaşları dizmek oldukça ferah ve eğlenceli bir iş sahası getirmektedir.

Evden dikiş dikmek önceleri her bayanın bir hobisiydi.

Daha ardından bu iş sektörel bir hal almaya başladı ve hanedeki dikiş makineleri birer depolara kaldırılıp eskicilere satıldı.
Ancak sektör yeniden de isteği karşılayamamakta ve beklenilen arzı oluşturamamaktadır.
Böylece hanelere iş olarak muhtelif tekstil ürünleri vermektedir.

Bu da bilhassa ev hanımları için hem bir geçim kaynağı hatta bir iş disiplini katmıştır.
Artık iş yapabilmek ve ev ekonomisine katkıda bulunmak isteyen kadınlar, günlerini yanlızca yemek ve temizlik yaparak ve televizyonun önünde saatler harcayarak öldürmemektedir.


Canlanan ev ekonomisi de bu arada ilerleyen sirkülasyon demektir.
Evlerimize ne kadar para girerse, dışarıdaki ekonomiye o kadar para akıtılır. Bu da ekonominin canlanması ve daha çok alış veriş demek olacaktır. Yani böylesi bir iş ile yanlızca evinizi değil ülkenizi de bir bakıma geçindiriyor olacaksınız.

Evden Dikiş İşi Yapar iken İlgi Edilmesi istenilen Püf Noktalar

Çocuklarınızı ve gündelik işlerinizi hiçbir zaman savsaklamayın. Bazı kadınların evinden uygulanan işlere kendilerini çok kaptırıp gündelik hayatındaki ehemmiyetli özneleri ve günlük işleri aksattığı gözlemlenmiştir. Sırf üç kuruş daha çok kazanmak yerine uygulanan bu yoğunlaşma ve suistimal ise aile içi geçimsizliklere yol açmaktadır. Bazı kadınlar ise üstünde çok yük hissederek muhtelif derecelerden depresyona girmiştir. Bu tür negatif durumların önüne geçmek ve bunlara mani olmak tamamiyle sizin elinizde.

İşi saatinde yetiştirmeye bakın: Böyle işlerde işi saatinde yetiştirmek oldukça ehemmiyetlidir.
Hem mevzubahis işletmeye emniyet vermiş bulunursuzunuz, hatta işi saatinde yetiştirerek oldukça daha çok paraya saatinde kavuşmuş bulunursuzunuz.
Ama siz yeniden de oldukça da aceleye getirmeyin. Sadece disiplinli olmak ve randımanlı çalışmak, esasen sahip olunan işleri saatinde yetiştirmenize yetecektir.

Çocuklarınızı dikiş makinesinden uzak tutun. Dikiş makinelerinin kalifiye gizleme dolapları bulunmaktadır. Bir tür gömme dolap gibidir şunlar.
Özellikle evinden çıkarken makinelerinizi o dolaplara kitleyerek çıkın. Dikiş makineleri iğneleri eşliğinde bilhassa çocuklar için oldukça tehlikeli araçlara dönüşebilir. Önleminizi alın, çocuğunuzun yaralanmasına hiçbir zaman müsaade etmeyin.

Gece geç saatlerde çalışmayın.
Bunun iki sebebi var: Ilk olarak ses, odanın içerisinde ve başka komşulara büyük rahatsızlık kaynağı olabilir. Şikayet alabilmek istemezsiniz.
Bununla beraber insanın gece odaklan sorunları şimdilik yükseliştedir. Odaklanamama sorunu neticeninde dikkatsizlikle birlikte kendinizi yaralayabilir veyahut kumaşa zarar verebilirsiniz.

Temizliğe ve etraf düzenine verin.
Her yönü ipliklerle ve iğnelerle kaplı bir vaziyette bırakmayın. Bu da bilhassa eşinizin sinir sistemi için oldukça ehemmiyetlidir.


Evden Dikiş İşi Yapmanın Geleceği?

İnsanlar giyindiği müddetçe tekstil ve dikiş sektörü her zaman değer kazanacaktır ve ayakta kalacaktır. Zaten talep o kadar yoğunlaşmıştır ki bundan sonra tekstil pazarında etkinlik yürüten işletmeler daha fazla eleman almaya başlamıştır. O personeller de daha çok mesaiye kalmaya…

Hal bu tür olunca evinden her zaman yapılacak dikiş işi olacaktır.
Böylece hanımlar da hem aile bütçesine katkı yapmış olacak hatta bir işte aktif olarak rol almanın sevincini yaşayacaktır.

 

Evde Nevresim Dikip Satmak

Evde Dikiş Dikerek Para Kazanma

Dikişe Başlama Rehberi (1.Bölüm)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir