Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'stmt_gutenmag_single_post_counter' not found or invalid function name in /home/bizimkel/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
Evde Dikiş Yapmanın Püf Noktaları -

Evde Dikiş Yapmanın Püf Noktaları

Categories Dikiş Nakış, Pratik BilgilerPosted on
Evde Dikiş Yapmanın Püf Noktaları

Bazı durumlarda en rahat iş oldukça zor olabilir; düz dikiş gibi. Dikiş dikmenin esası olan düz dikiş, genellikle dikişe yeni başlayanlar için oldukça da yalın değildir. Dikişe yeni başladıysanız, dümdüz bir şeklinde dikebilmek için kendinize vakit tanıyın. Makineniz, kumaşlarınız ve elleriniz arasındaki temas geliştikçe dikiş becerileriniz de artacaktır. Düz dikişin püf noktalarını anlattığımız bu yazıyı okuduktan daha sonra biraz rahat yaparak dümdüz dikebilme becerinizi daha süratli geliştirebilirsiniz. Evde Dikiş Yapmanın Püf Noktaları

dikiş içi pratik bilgiler
dikiş içi pratik bilgiler

Her Zaman Pratik ve Hızlı Olmaya Çalışın

Evde Dikiş Yapmanın Püf Noktaları 1: İğneyi İzlemeyin!
Düz dikebilmek için söyleyecek tek bir şey olsaydı bu mutlaka “İğne hareketlerini izlemeyin!” olurdu. İlk ve en önemli kaide bu. İğnenin hemen hemen hareketlerini seyretmek adına makine üstünde bulunan çizgileri takip edin. Sizde bir zaman bunun ne kadar işinize yaradığını farkedeceksiniz.

dikiş içi pratik bilgiler
dikiş dikmenin püf noktaları


Evde Dikiş Yapmanın Püf Noktaları 2: Dikiş payı kılavuz Çizgilerini Takip Ederek Daha Hızlı Olacaksınız

Tüm makinelerde dikiş kılavuz çizgileri mevcuttur. Hem İnch olarak hatta cm olarak makine tabanında ve dişli plakasında çokça çizgi göreceksiniz. Düz dikebilmek için kumaş kenarınızı bu çizgilerden birine eşit getirip takip edin. Gözünüz bu çizgileri oldukça iyi göremiyorsa seçenek olarak renkli bant yapıştırabilirsiniz.

dikiş içi pratik bilgiler
dikiş dikmenin püf noktaları


Evde Dikiş Yapmanın Püf Noktaları 3: Makine Başında Her Zaman Dik ve Düz Oturmaya Çalışın

Öncelikle makinenizi masanızın kenarına çekerek, masanın kenarına açısız düz bir şeklinde konumlandırın. Oturduğunuz sandalyeyi de makinenin tam önüne getirip düz pozisyonda ferah bir şeklinde oturun ve makinenizin ayak pedalını, oturma konumunuza göre ayağınızın erişebileceği bir yere koyun.

dikiş içi pratik bilgiler
dikiş dikmenin püf noktaları


Evde Dikiş Yapmanın Püf Noktaları 4: Dikiş Hattı İçin İşaretleyici Kullanarak İşinizi Kolaylaştırın

Kumaşınızda işaretleme gerçekleştirmekten asla çekinmeyin. Üst dikişlerin düz bir hem de ve muntazam olması için, kumaşın düz yüzünde suyla veyahut ütüyle çıkan kalemleri kullanabilmeniz mümkün.

dikiş içi pratik bilgiler
dikiş dikmenin püf noktaları

Evde Dikiş Yapmanın Püf Noktaları 5: Aheste Olun
Makinenizin muayenesi için kendinize vakit tarif etmeniz, bunu pratikle geliştirmeniz lazım olur. Bu rahat gelişene kadar da makinenizi aheste kullanın. Hızlı dikmek fazlası vakit hataya neden olacaktır. Yavaş diktiğinizde muayene edebilmeniz henüz yalın olacaktır.

 

Evde Nevresim Dikip Satmak

Evde Dikiş Dikerek Para Kazanma

Dikişe Başlama Rehberi (1.Bölüm)

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir