Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'stmt_gutenmag_single_post_counter' not found or invalid function name in /home/bizimkel/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
Evde Dikiş İçin Makina Ayakları -

Evde Dikiş İçin Makina Ayakları

Categories Dikiş Nakış, Güncel, KadıncaPosted on
Evde Dikiş İçin Makina Ayakları
Evde Dikiş İçin Makina Ayakları dikiş makinesi aldığınız zaman dikiş makinesinin içinden çıkar zaten. Onun için birkaç tane temel ayak vardır. Her zaman kullandığımız bir düz dikiş ayağımız var. Bir tane fermuar ayağımız var. Bu kadar bir ayak olup gizli fermuarların hemen dibine girip çok daha güzel bir kişi çekmenizi sağlar. Bunun dışında birkaç tane daha yalnız var. Bunlar kıvırma ayağı olabilir veya desenli yaparken kullanabileceğiniz ayaklar olabilir. Evde Dikiş İçin Makina Ayaklarını sizin o anki ihtiyacınıza göre ya da daha sonra sizin işinize yarayacak şekilde düşünmelisiniz.


Fermuar Ayağı Ne İşe Yarar

Fermuar ayağı en önemlilerinden biridir. Dikiş makinamızın servislerinden yetkili servislerinden alabileceğimiz farklı ayaklarımız var. Buna örnek olarak Benim kullandığım bir serbest dikiş ayağı var. Yorganlama ayağı olarak da geçer iğnenin bağımsız olarak hareket edip bize desen yapma imkanı sağlar. Bunun dışında dediğim gibi yetkili servislerden alabileceğimiz bir çok farklı ayak var. Bunları kendi ihtiyaçlarınıza göre belirleyebilirsiniz. Evde Dikiş İçin Makina Ayakları seçerken o anki kullanım amacınıza göre tercih yapmalısınız.


Evde Dikiş İçin Nasıl Makina Seçmeliyim

Evde dikiş yapacak olanlar için makine seçiminde birkaç püf noktası var Bunlardan bir tanesi ilik açabiliyor olması lazım. Şimdiki makinalarda tek adımda ilik açma var ya da birkaç adımda var. Bunlardan herhangi birini seçebilirler. Zaten düz bir kişiye bütün makineler yapıyor zigzag dikiş de hepsinde var. Desenli kişileri kullanacak olanlar için bunlara göre bir makine seçebilirler piko yapan makineler var fermuar dikebilmesi önemli. Bunun için de ayaklarının değişebiliyor olması lazım makinaları. Bu şekilde elde dikiş yapacak olanlar kendilerine göre iyi bir makine seçebilirler.

Ne Tür Makina Ayakları Almalıyım

Günümüzde çok çeşitli makinalar var bunlara bir örnek mesela ayağının değişerek Overlok ayağı takılabilen makineler var desen yapabilen bilgisayarlı makineler var ama amatörler için çok daha basit makineler yeterli olacaktır. Böylece bir sorun çıktığında servisleriniz çok daha sağlıklı olur. Makine alırken servislerinin yaygın olmasına dikkat edin. Böylece makinanızı çok kullansanız bile Herhangi bir sorun çıktığında kolaylıklar tamir yapılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir