Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'stmt_gutenmag_single_post_counter' not found or invalid function name in /home/bizimkel/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
Eşlerden biri boşanmak istemiyorsa dava nasıl ilerler ? -

Eşlerden biri boşanmak istemiyorsa dava nasıl ilerler ?

Categories KadıncaPosted on
Eşlerden biri boşanmak istemiyorsa dava nasıl ilerler ?

Eşlerden biri boşanmak istemiyorsa, ki bu daha çok ev evin geçimini daha çok ülkemizde erkekler sağladığı için boşanmak istemeyen taraf genellikle kadınlar oluyor. Kadın boşanmak istemiyorsa davayı uzatmaya yönelik bir takım işlemler yapabiliyor, etrafına danışabiliyor. Hukukçulara yani avukatlara danışabiliyor.

Eşlerden Biri Davayı Uzatabiliyor

Eşlerden biri davayı uzatmak isterse ve boşanmak istemezse ,Örneğin Tanık sayısını kasıtlı olarak çok fazla yazıp mahkemeyi yavaşlatabiliyor. Mahkemenin tanıkları genelde ikişer ikişer veya üçer üçer dinlemesi nedeniyle birkaç celse uzatma sonucunu ortaya kendi menfaatini olarak koyabiliyor. Eşlerden biri boşanmak istemezse aslında sonuç çok değişmiyor. Biraz zaman uzuyor. Çünkü mahkememiz Neticede dava açan tarafında davasını ispat edip edemediğini bakıyor. Bu ispat edip edememe durumu usul yasalarımıza ve diğer yasalarımıza göre davanın açılması dilekçelerin karşılıklı dilekçeler teatisi tamamlanması sosyal görevleri ve psikolog raporlarının olan dosyaya girmesi tanıkların dinlenmesi .

Dava Sonucunu Değiştiremiyor

Dosyanın tamam olması ile hakim bir karar veriyor eşlerden biri bu her aşamada hukuki haklarını kullanarak iyi ve kötü yönde bir takım Tebligatları almayarak gibi bir takım Hukuki sonuç doğuracak şeylerle Bunu ancak geciktirebilir hakim dosyası Tamam olduğunda Neticede olumlu veya olumsuz bir karar vermek durumunda olduğu için biraz dosya uzuyor sadece ama hakim mutlak suretle Eninde sonunda bir karar veriyor bu olumsuz da olabilir olumlu da olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir