Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'stmt_gutenmag_single_post_counter' not found or invalid function name in /home/bizimkel/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
Dudak Uçuğuna Karşı Evde Uygulanabilecek Tedavi Yöntemleri -

Dudak Uçuğuna Karşı Evde Uygulanabilecek Tedavi Yöntemleri

Categories KadıncaPosted on
Dudak Uçuğuna Karşı Evde Uygulanabilecek Tedavi Yöntemleri

Uçuğu yapan etken bir virüstür. Sonuçta uçuk bir viral bir hastalıktır. Evde tabii direkt olarak bütün virüsü yok edecek bir tedavi yöntemi yok ama en azından oluşan yaranın daha çabuk iyileşmesini sağlayıcı kısmen antiviral etkisi olduğu bilinen birtakım hemen hemen her evde bulunan ürünler var onlardan faydalanabiliriz.

Dudak uçuğuna karşı evde uygulanabilecek tedaviler nelerdir?

Mesela alkol, yok etmese bile virüse karşı etkili maddelerden bir tanesidir. Bunun dışında iyot,  antiviral antibakteriyel etkisi ile bilinen bir maddedir ve uçuğa iyi iyi gelebiliyor. Peki nerede bulunur? En sık bildiğimiz Batticon gibi tentirdiyot gibi her evde bulunan ilaçlar vardır, onların içerisinde bu madde mevcuttur. Ayrıca kloroform kloretil dediğimiz spreyler vardır onlardan da faydalanabilir.

Alkol uçuk yarası üzerine uygulanabilir. Batticon dediğimiz kırmızı tentürdiyot tarzı solüsyonlarla faydalanabilir ancak onun dışında evde yapabileceğimiz çok bir şey yok. Eğer ki bunların dışında bir şey yapmanız gerekiyorsa mutlaka bir dermatoloğa başvurmakta fayda var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir