Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'stmt_gutenmag_single_post_counter' not found or invalid function name in /home/bizimkel/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
Dudak Uçuğu Nasıl Tedavi Edilir -

Dudak Uçuğu Nasıl Tedavi Edilir

Categories KadıncaPosted on
Dudak Uçuğu Nasıl Tedavi Edilir

Dudak uçuğu sıklıkla rastlanan bir durumdur. Peki ya dudak uçuğu tedavi edilir, neler yapmalıyız?

Dudak uçuğu genellikle kronik olarak karşımıza çıkar. Kural şudur, dudak uçuğu eğer senede altı kereden fazla tekrarlıyorsa o zaman bunu kronik olarak ele alınmaktadır. Eğer ki senede altı kereden daha az tekrarlıyorsa bunu kronik değil de normal olarak kabul edilmektedir.

Uçuk oluşumu nedenleri nelerdir?

Çünkü çoğu kişide, yani kendimizde arada bir uçuk çıkabilir. Özellikle dudak bölgesindeki uçuklara daha sık rastlanmaktadır. Buradaki uçuklar daha basit ilaçlarla tedavi edilebilmektedir. Burada önemli olan uçuğun ortaya çıkmasını sağlayan herhangi bir faktör mevcutsa, örneğin bu kansızlık olabilir, stres olabilir, darbe olabilir, öncelikle bu faktörü tedavi edip uçuğun ortaya çıkmasını kolaylaştıran faktörler ortadan kaldırmak gerekmektedir.

Uçuk tedavisinde doğal ürünler uygulanabilir mi?

Dudak uçuğu tedavisinde virüse karşı etkili bir takım kremler merhemler ya da yapma ilaçlar mevcut. Dudak uçuğu tedavisinde onlardan faydalanabiliriz. Onları günde 5 kere, gerekse 4 saatte bir sürerek tedavi sağlanabilmektedir. Tek başına yetmezse bağışıklık sistemini güçlendirici birtakım doğal ürünler mevcut. Özellikle Propolis veya ekinezya tarzı şeyler ya da beta glukan içeren bir takım ilaçlardan da faydalanabiliyoruz.

Tedavisi Nasıl

Uçuk eğer hastada çok ağrı yapıyorsa ve çok sık tekrarlıyorsa, görünen bir bölgedeyse ve hastayı kozmetik olarak görüntü açısından rahatsız ediyorsa bu tür durumlarda ya da kronik bir uçuksa çok sık tekrarlıyorsa o zaman gerekse 6 ay süren gerekse 1 yıl süren bir tedavi uygulanabilir. Piyasada Antiviral etkili ilaçlar mevcut, o ilaçları günlük belli dozlarda belli periyotlarda genellikle dermatolog kontrolünde hastalar kullanılabiliyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir