Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'stmt_gutenmag_single_post_counter' not found or invalid function name in /home/bizimkel/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
Dikiş Makinesi İle Yapılacak İşler -

Dikiş Makinesi İle Yapılacak İşler

Categories Dikiş NakışPosted on
Dikiş Makinesi İle Yapılacak İşler

Herkese merhaba! Özellikle kadın içgüdüsü ile evde birtakım işler yapmaktayız. Peki ya artan vakitlerde? Bu vakitleri nasıl nakde dönüştürdüm ve bu süreçte neler öğrendim, şimdi sizlerle bu bilgileri paylaşacağım. Dikiş makinesi ile yapılacak işler:
<ul>

  • Kıyafet Dikimi ve Tasarımı: Öncelikle dikiş makinesi kullanmanın sabır isteyen bir iş olduğunu belirtmem gerekiyor. Çünkü ben başlarda çok zorlandım. Pek çok kez kumaşı yanlış diktim. Kuvvetle muhtemel bu işte yeniysen sen de başlarda çok kez hata yapacaksın. Bu işin en önemli püf noktası da zaten burasıdır. Sakın vazgeçme! Dikiş konusunda en yatkın ellerin en çok hata yaptığı ve hatalarının üzerinden tekrar geçtiği için başarılı olduğunu unutmamak gerekiyor. Hatta kumaşı baştan aşağı ziyan etsen dahi vazgeçmeden tekrar tekrar denemek gerekiyor. Aksi takdirde ilerlemek maalesef mümkün değil. Zamanla elin yatkınlaşacak ve dikim konusunda iyice uzmanlaşacaksın. İyice profesyonelleştikten ve pek çok kez kıyafet diktikten sonra tasarım aşamasına geçebilirsin. Daha önce diktiğin modellerden, moda dergilerinden ve en önemlisi hayal gücünden esinlenerek kendin tasarlayabilir ve sonrasında satabilirsin. Ama bunun için dikim işlemini muntazam bir şekilde yapıyor olman ve müşterilerini memnun etmiş olman gerekir. Onların bu işi sana bırakacak kadar eline, yeteneğine ve hayal gücüne inanıyor olması gerekmekte.
  • Stilistlik: Kıyafet dikimi ve tasarımı konusunda iyice uzmanlaştıktan ve pek çok kimsenin senden memnun kalmasını sağladıysan bir üst seviye olan stilistlik aşamasına artık geçebilirsin demektir. Ancak bunun için biraz sabretmen (benim stilist olma sürecim dört yıl gibi uzun bir süreyi buldu.) gerekiyor. Sonrasında birçok kimseye kıyafet dikebileceğin gibi kıyafetleri de tamamen sen seçebilecek konuma geliyorsun. Bir nevi danışmanlık gibi de düşünülebilir.

Dikiş Makinesi İle Ne Kadar Kazanabilirim?

Öncelikle bu tamamen senin performansına ve ne kadar yetenekli olduğuna bağlı olarak artmakta ya da azalmaktadır. Kendi deneyimlerimden örnek vermek gerekirse ilk zamanlar hiç kazanamadığım da oldu. Ancak sonraları yavaş yavaş güzel miktarlarda gelir elde etmeye ve bu sayede bütçeme katkıda bulunmaya başladım.

 

Evde Nevresim Dikip Satmak

Evde Dikiş Dikerek Para Kazanma

Dikişe Başlama Rehberi (1.Bölüm)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir