Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'stmt_gutenmag_single_post_counter' not found or invalid function name in /home/bizimkel/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
Çocuklar İle Evde Yapılabilecek Faaliyetler (3Yaş) -

Çocuklar İle Evde Yapılabilecek Faaliyetler (3Yaş)

Categories KadıncaPosted on
Çocuklar İle Evde Yapılabilecek Faaliyetler (3Yaş)

Çocuklar ile evde yapılabilecek 3 yaş grubundaki çocuklar devamlı bir etkinlik ister, oyun oynamak onlar için her şeyden önemlidir . Çocuklarımızı vitrine süs gibi oturtamayacağımıza göre onların bu isteklerine acil çözüm aramalıyız.

Çocuğumuzu eğlendirirken öğreten 3 yaş aktivitelerini bu yazımızda yazarak size bir kolaylık sağlamış oluyoruz. Şimdi kendi elinden ve çocuğunun elinden(inşallah yoktur )telefonu bırak ve çocuğunla birlikte oyun oynamak için harekete geç. Göreceksin sana da çok iyi gelecek.

 

  1. Şişe Çevirme oyunu

    Gerekli olan malzemeler: pet şişe ve yumuşak plastik bir top. Pet şişelerin üzerine 1 den ona kadar rakam yazıp dizin, uzak olmayan mesafeden çocuğunuza şişeleri tek seferde devirmesini söyleyerek oyununuzu oynayabilirsiniz. Bu oyunu oynayarak çocuğunuzun el ve göz koordinasyonun gelişmesini sağlayacaktır.

  1. Birlikte kek yapabilirsiniz!

Çocuğunuzla kek yaparak çocuğunuzun motor gelişimine katkıda bulunacak ve günlük işlerle ilgili bir temel yerleştirmiş alacaksızınız. Yapmanız gereken basit bir tarif seçmek ve çocuğunuzun yapacağı etkinliklerde tehlikesiz görevleri ona vermek. Örneğin çırpma, un ekleme vb. etkinliklerde onları görevlendirebilirsiniz.

 

  1. Başkasının yerine geçme oyunu

Pantolon , etek , şallarınızı , poşet ,pabuçlarınızı bu oyunda çıkarma vaktiJ çocuklarınız birçok role girerek aşçı, anne, baba, öğretmen, doktor veya sevdiği karakterin kılığına girerek taklit eder. Böylece gözlem yeteneği gelişir sizde eğlenceli zaman geçirmiş olursunuz. Düşünsenize karşınızda küçük bir aşçı durduğunu.

 

  1. Hangi taraftayım bul oyunu

İşte eğlenceli bir oyun daha sizlerle Çocuğunuzun en sevdiği oyuncağını saklayarak oyuna başlıyoruz. Çocuğumuza sağ, sol, ileri, geri gibi talimatlar vererek oyuncağını bulmasını sağlıyoruz. Eğer sağ solu bilmiyor veya karıştırıyorsa sağ eline sarı, sol elini mor renkle işaretleyip oyuncağını bulmasını sağlıyoruz. Bulduğunda alacağı zevke paha biçilemez.

 

Ayrıca Çocuklar İle Evde Yapılabilecek Faaliyetler (1Yaş)  ve Çocuklar İle Evde Yapılabilecek Faaliyetler (2Yaş)  yazılarımı da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir