Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'stmt_gutenmag_single_post_counter' not found or invalid function name in /home/bizimkel/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
Bohçaya Ne Konulur? -

Bohçaya Ne Konulur?

Categories Dikiş NakışPosted on
Bohçaya Ne Konulur?

Öncelikle herkese merhaba diyerek başlamak istiyorum. Bugün son derece heyecanlıyım çünkü sizlerle hayatın en kritik, en duygusal ve en özel dönüm noktası olan evlilik ile ilgili bir noktayı paylaşacağım. Hepinizin merak ettiği bohçaya ne konulur sorusuna cevap vereceğim. Evlilik bohçası hazırlamanın ne kadar zahmetli ve külfetli olduğunu biliyorum. Ancak ne kadar keyifli ve her yorgunluğa, zahmete değer olduğunu da biliyorum. Bir gelenek olarak devam ettirilen bohça, daha çok ailelerin birbirlerini daha iyi tanıması amacıyla yapılır. Peki, nasıl yapılır, içerisine neler konulur, sandık nasıl süslenir sorularının cevabını gözlerinizin hızla aradığını görür gibiyim. Hepinizin yanıtını merakla beklediği bu soruları en ince ayrıntısına kadar aktaracağım. Şimdi müstakbel eşinizin ayaklarını yerden kesecek harika tüyolar sizlerle. Bohçaya ne konur konusunda herkesin bir fikri vardır. Çevrenizdeki büyüklerinize de bohçana ne konulur diye sorup fikirlerini almak lazım.

Erkek Bohçasına Ne Konulur?

Bildiğin gibi erkek bohçasını kız tarafı hazırlar. Peki, erkek bohçasına ne konulur? Öncelikle müstakbel eşinin seveceği ve benimsediği tarzda (ondan ufak tüyolar alabilirsiniz) gömlek ve pantolon alınır. Hatta kimi yörelerde kravat ve takım elbise alındığına da çok defa şahit oldum. Sonrasında ise müstakbel damat için pijama seti alınmalıdır. Biliyorsun birbirinden farklı kumaşlarda ve tasarımlarda pijamalar var. Bunlardan hangisini alacağın tamamen sana bağlı. İster saten istersen de pamuklu tercih edebilirsin. Ha unutmadan! Klasik tarzda bir terlik ve iki çift çorabı da unutmamalısın. Tüm bunları hallettikten sonra iç çamaşırı takımı ve damat havlusu seçmelisin. Tamamen sana bağlı olarak arzu ettiğin markadan cüzdan ya da kartlık alabilirsin. Kemer, kol düğmesi ve saat aksesuarlarını sakın unutma! Ve elbette son olarak temizlik bakım ürünleri ve tıraş ürünleri de bohçada olmazsa olmaz parçalardır. Bohçaya ne konur konusunu iyice araştırmak lazım.

Gelin Bohçasına Ne Konulur?

Akılları fazlaca meşgul eden gelin bohçasına ne konulur, gelin bohçası ne zaman verilir? Sorularının cevapları için doğru adrestesin! Yöreden yöreye değişmekle birlikte genel olarak olmazsa olmazları sıralayalım:

  • Gelin Gecelikleri
  • Gelin Terliği
  • Gelin Makyaj Seti
  • Gelin Bornoz Takımı
  • Gelin Pijama Takımı
  • Gelin Fantezi İç Çamaşırları
  • Parfüm seti

 

 

 

Evde Nevresim Dikip Satmak

Evde Dikiş Dikerek Para Kazanma

Dikişe Başlama Rehberi (1.Bölüm)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir