Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'stmt_gutenmag_single_post_counter' not found or invalid function name in /home/bizimkel/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
Başımın Ağrısı Gözüme Vuruyor -

Başımın Ağrısı Gözüme Vuruyor

Categories KadıncaPosted on
Başımın Ağrısı Gözüme Vuruyor
Baş ağrılarının bir bölümünde göz de ağrır veya sadece göz ağarır. Göze vuran baş ağrılarında ilk akla gelen migrendir Çünkü migren şakak ve göze vurmaktadır. Yani bazen başımın ağrısı gözüme vuruyor diye hayıflanabiliriz.


Baş Ağrısı Gözümü Ağrıtıyor

Gözün kendisinden kaynaklı ağrılar da olabilir. Göz kaslarından veya glokom krizinden de kaynaklı baş ağrısı olabilir. Başımın ağrısı gözüme vuruyor diyerek bundan dolayı etkileniyoruz. Ama çoğunlukla göze vuran baş ağrılarının nedeni migren olabilir. Bu yüzden başımın ağrısı gözüme vuruyor diyebiliriz.


Sürekli Baş Ağrısı

Çok tipik olarak tek taraflı, aynı gözde, aynı saatte tekrarlayan küme baş ağrısı olabilir. Yaşlılarda Temporal Arterit olabilir. Çok çok nadir olan ve herkesin korktuğu beyin tümöründe bile hafif bir baş ağrısı ile birlikte gözde de ağrı olabilir.Yani başımın ağrısı gözüme vuruyor derken başka bir nedenleri de olabilir ama gözünüz ağrıyorsa göz migreni de denilen gözede vuran migren atakları gibi hastalıklar akla gelir. Başımın ağrısı gözüme vuruyor diye sürekli olarak bunu yaşıyorsanız doktora gitmenizde fayda vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir