Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'stmt_gutenmag_single_post_counter' not found or invalid function name in /home/bizimkel/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
Aşırı Adet Kanaması Tehlikeli Midir -

Aşırı Adet Kanaması Tehlikeli Midir

Categories KadıncaPosted on
Aşırı Adet Kanaması Tehlikeli Midir

Merhaba hanımlar hepimizin başına gelebilecek sorunlardan bir tanesi de aşırı adet kanaması tehlikeli midir sorusudur . Her zamankinden farklı aşırı adet kanamasıyla karşılaştığımızda, hepimizin bir şeylerin farklı gittiğini düşünürüz. Şimdi bu olayın tehlike boyutunu konuşalım.

Panik Yapmayın

Aşırı adet kanaması tehlikeli boyutlara ulaşabilir. Ama genellikle tabii ki öldürücü değildir hanımlar. Bu gibi durumlarda, fazla evhamlı olmamak lazım. Ancak, tehlikeli boyutlara ulaşmak ne demek? Bir kadının adet kanaması başladı ve durmuyor, sürekli kanıyor ama doktor da başvurmuyorsa tabi ki belli bir süre sonunda bu aşırı adet kanamasının neticesinde kan miktarı azalınca çeşitli belirtiler vermeye başlayacaktır.

Bununla birlikte diğer bir tehlikede, aşırı adet kanaması nedeniyle demir depolarının eksilmesidir. Çünkü kanın temel elemanı demirdir. Her ay demir depoları eksile eksile bir süre sonra artık kadında aşırı kansızlık belirtileri meydana gelmeye başlar. Bu tabi tehlikeli bir durum olmakla beraber, hayati tehlikesi olmuyor ama hayat kalitesinin düşürüyor.

Aşırı Adet Kanamısını Nedeni Dış Gebelikte Olabilir

Bununla birlikte adet kanaması zannedilen ama aslında bir düşük veya dış gebelik kanaması olan kanamalar da olabilir. Düşük yapıyordur veya dış gebeliğin bir belirtisi olarak aşırı adet kanaması zannettiği şey, aslında onların bir belirtisidir. O zaman tabii ki yine bir tehlike söz konusudur.

Aşırı adet kanaması belli bir süre sonunda tabii ki tehlikeli hale gelebilen ama hayati tehlike içermeyen bir tıbbi durumdur. Eğer kendinizi rahatsız hissediyor ve çekinceleriz var ise doktora görünmeniz gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir