Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'stmt_gutenmag_single_post_counter' not found or invalid function name in /home/bizimkel/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
Aşırı Adet Kanaması Nedir -

Aşırı Adet Kanaması Nedir

Categories KadıncaPosted on
Aşırı Adet Kanaması Nedir

Merhaba hanımlar ergenlikle birlikte her genç kızın karşılaştığı bir durumdur adet kanaması. Peki ya aşırı adet kanaması nedir? Şimdi sizle bu konu hakkında biraz bilgi paylaşayım.

Aşırı Adet Kanaması

Aşırı adet kanamasını iki türlü tanımlayabiliriz. Birincisi öncelikle genel bir tanımlamadır.  Bu tabii ki kabaca şöyle söylenebilir, yedi günden daha uzun süren veya her seferinde günde kabaca iki petten daha fazla pet harcanmasını gerektiren kanamaya aşırı adet kanaması diyoruz.

Bununla birlikte tabiki aşırı adet kanaması derken bunun baştan itibaren böyle olmadığı ama hayatımızın devam eden döneminde arttığı durumlar da söz konusudur.

Sürekli Ped Değiştirmek

O zaman tanım değişiyor tabii ki, aşırı adet kanamasının ikinci tanımı da önceden alışkın olmadığımız miktarda kanamaya aşırı adet kanaması olması söz konusudur.

Yani bir kadın önceden diyelim ki günde bir ped değiştiriyo2r ve üç gün sürüyorsa, bir gün hayatının belli bir döneminde bu günlük iki pete çıkabilir veya gün sayısı beşe çıkabilir. Aşırı adet kanamasının sürekli ve ağrılı olmasını durumda doktora görünmeniz fayda vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir