Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'stmt_gutenmag_single_post_counter' not found or invalid function name in /home/bizimkel/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
AÖF Sınav Tarihleri 2019 Yılının AÖF Vize Ve Final Tarihleri -

AÖF Sınav Tarihleri 2019 Yılının AÖF Vize Ve Final Tarihleri

Categories GüncelPosted on
AÖF sınavları ne zaman hangi gün yapılacak? İşte 2019 yılının AÖF vize tarihleri

Aöf sınav tarihleri Açık Öğretim Fakültesi (AÖF) Sınavları sene içinde belli dönemlerde uygulanmaktadır.
Sınavlar resmi açıklama ile bahar devresi ve sonbahar devresi olarak adlandırılmakta öğrenciler arasında ise vize ve final sınavları olarak isimlendirilmektedir.
Anadolu Üniversitesi AÖF 2018-2019 öğretim yılında kayıt aktüelleme veimtihan takvimi ÖSYM doğrulusunda duyuruldu.
Milyonlarca öğrencilerin okuduğu Açık Öğretim Fakültesi bölümlerinin sınavları senede 5 sefer gerçekleştirilmektedir.
Anadolu Üniversitesi resmi internet sitesinde bu yıl (2018-2019)gerçekleştireceği sonbahar ve bahar zamanlarında yapılacak olan vize ve final imtihanlarını yayımladı.Sınav tarihleri resmi olarak yayımlanırken, üniversite sınavlarının tarihlerinde farklılık olduğunda kamuoyuyla paylaşacaklarını bildirdi.

 AÖF Sonbahar Dönemi Ara Sınavını ise Kasım ayının sonlarında gerçekleştirilecekleni açıkladılar.

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi vize imtihanı tarihi 1 Aralık 2018 olarak açıklanırken final sınavının uygulanacağı tarih 19-20 Ocak 2019 olarak açıklandı. Bu iki tarihte sınavlarına girecek  olan adaylar başarılı oldukları takdirde bir üst sınıfa geçmeye hak kazanacaklar.  Bahar Dönemi ders kayıtları ise 28 Ocak’ta başlayacak.
2018-2019 AÖF Sonbahar Devresi Ara Sınavalarının tarihi, AÖF sınav takviminin yayınlanmasıyla beraber belli oldu. 2018-2019 AÖF Sonbahar Devresi Ara Sınavlarının Giriş Belgeleri, sınavlara bir hafta kala yayınlanmaktadır. Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinde sonbahar döneminde bahar dönemiyse ara imtihanı (vize) ve devre sonu (final) sınavlarına giren adaylar, bu sınavların sonuçlarına göre bir üst sınıfa devam edip edemeyeceklerini belirlemektedirler. Bahar döneminde;  ara imtihanı ve dönemin sonu sonu sınavını olmak suretiyle alakalı öğretim zamanlarında yeni kayıt inşa yaptıran ve kaydını yenileten öğrenclireyse  dört imtihan uygulanmaktadır. Öğrenciler Cumartesi-Pazar günleri sabah ve öğleden ardından dört oturumda sınavlara katılmaktadırlar. Aöf sınav tarihleri ile bilgilendirmeleri güncel olarak takip etmelisiniz

Anadolu Üniversitesi doğrulusunda yapılacak olan Açık Öğretim Fakültesi (AÖF) sonbahar dönemiyse ara sınavların giriş yerleri, üniversitenin resmi sitesinden yayınlanmaktadır.
2018-2019 AÖF Sonbahar Devresi Ara sınavların 24-25 Kasım 2018 tarihlerinde yapılacaktır.
Sınavlar Türkiye ve K.K.T.C.

 • Lefkoşa’da aynısı saatlerde sabah 9.30’da, öğlenden ardından 14.00’da uygulanmaktadır ve öğrencilerin, sınavlara gireceği her ders için 20 soru sorulup, 30’ar dakika sınavları için zaman verilmektedir verilmektedir.

 

Sınav Giriş Yerleri İçin TIKLAYINIZ

Öğrenciler seçmiş oldukları sınav merkezlerinde sınavlara katılırlar.
Öğrencilerin; ara sınav ve devre sonu sınavlarına hangi il, Ilçesi, bina, salon, sıra, tarihte ve vakitte sınavlara gireceği “Fotoğraflı sınavlara Giriş Belgesi”nde belirtilmektedir.
Öğrenciler, Fotoğraflı sınav Giriş Belgesini sınav tarihinden bir hafta evvel www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresinin öğrenci Girişi kısmınaTCKN ve şifreleri ile giriş yaparak kendisine ait sayfalarından ya da AÖF Bürolarından alabilirler.  Fotoğraflı sınav Giriş Belgeleri talebelerin adreslerine posta ile gönderilmemektedir. Önceden eve geliyordu fakat bu uygulamayı geçte olsa kaldırdılar. Artık kendimiz online olarak alabiliyoruz. Aöf sınav tarihleri Anadolu Üniversitesi tarafından değiştirelibilir.

Sınav Tarihleri Açıklandı
Sınav Türü Sınav Tarihi
Güz Devresi Ara Sınavı 24 – 25 Kasım 2018
Güz Devresi Devre Sonu Sınavı 12 – 13 Ocak 2019
Bahar Devresi Ara Sınavı 13 – 14 Nisan 2019
Bahar Devresi Devre Sonu Sınavı 25 – 26 Mayıs 2019
2018-2019 Öğretim Senesi Üç Ders Sınavı 20 Temmuz 2019
Öğrenciler, Fotoğraflı sınav Giriş Belgesini www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresinin öğrenci Girişi kısmına TCKN ve şifreleri ile giriş yaparak kendisine ait sayfalarından ya da AÖF Bürolarından alabilirler.

 • Sınava Girmek İçin ihtiyaç duyulan Belgeler
  Fotoğraflı sınav Giriş Belgesi
  Fotoğraflı ve Onaylı Kimlik Belgesi
  Fotoğraflı ve soğuk damgalı nüfus cüzdanı, şoför dokümanı, pasaport, mecburî askerlik vazifesini adına getirmekte olan er/erbaşlar ile askerî öğrenciler için askerî kimlik dokümanı, Türkiye Barolar Birliği doğrulusunda verilen Baro Kartı/Avukat Kimlik Dokümanı, Türk vatandaşlığından izinle ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ilişkin pembe/mavi kartlar, vatan dışında uygulanan sınavlarda o ülkeye ilişkin nüfus cüzdanı derecesindeki resmi vesika bu gaye ile kullanmak mümkün.
  Sınava giriş için ihtiyaç duyulan bu iki belgeden biri dahi noksan olsa öğrenci sınavlara alınmaz.

 

ÖF SINIF GEÇME SİSTEMİ

 • Öğrencilere bir yarı yılında 30 krediyi geçmeyecek şeklinde ders ataması fakülte doğrultusunda yapılır.
  Öğrenciler fakülte doğrultusunda atanan dersleri eksiltebilir ya da toplam 45 krediyi geçmemek amacı ile üst yarı yıldan ders seçebilir.  (ilk sene hariç)
  Lisansta birinci yarıyılın bütün derslerinden etkin olamayan öğrenciler 5. ve 7. yarı senelerden, İkinci yarı sene bütün derslerinden etkin olamayan öğrenciler 6.
  ve 8 yarı senelerden DERS ALAMAZ.
  Üçüncü yarı sene bütün derslerinden etkin olamayan öğrenciler 7. yarı yıldan, Dördüncü yarı sene bütün derslerinden etkin olamayan öğrenciler 8. yarı yıldan ders ALAMAZ.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir