Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'stmt_gutenmag_single_post_counter' not found or invalid function name in /home/bizimkel/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
Anlaşmalı Boşanma Nasıl Olur -

Anlaşmalı Boşanma Nasıl Olur

Categories KadıncaPosted on
Anlaşmalı Boşanma Nasıl Olur

Anlaşmalı Boşanma Nasıl Olur ve nedir konusunda bir çok soruyla karşılaşabiliriz. Son zamanlarda hukukumuza girmiş üçüncü bir yol da anlaşmalı boşanma yoludur. Tarafların ulaştığı sosyal kültürel seviye nedeniyle iki tarafın kanun koyucu tarafından böyle bir hak vermiştir. Yani taraflar evlilik birliğini sürdüremeyeceklerinin farkına vardıklarında kendi aralarında oturup her konuda konuşup anlaşma durumlarıdır. Anlaşmalı boşanmaya nasıl olur konusunu kısaca böyle anlatabiliriz.

Anlaşmalı Boşanma Nedir

Bunlar mal paylaşımı çocukların velayeti, kimin kime ne kadar nafaka ödeyeceği tazminatlar ve varsa diğer konulardaki her türlü hususu bir protokolle mahkemeye sunuyorlar. Mahkeme protokolün hukuka uygun olup olmadığını denetleyerek bir celsede tarafları boşuya biliyor. Bu celsede gerçekleşirse anlaşmalı boşanma konusunda işlem görmüş oluyorsunuz.

İki Tarafın Anlayışlı Olması Lazım

Taraflar boşanma öncesinde eğer boşanmaya karar vermişlerse bu hususta da yine bir avukat yardımı alarak Çünkü genellikle insanlar birbirlerine kızgın kırgın oldukları için en küçük bir husus bile tartışma konusu olabilmektedir. Oysa ki her iki tarafta vekilleri vasıtasıyla bu hususları konuşup bir protokol hazırlama Yoluna gittiklerinde çok daha kolay birbirlerini kırmadan incitmeden kötü söz söylemeden tek celsede kanun koyucunun verdiği bu imkandan faydalanabilirler. Anlaşmalı boşanma nasıl olur konusunu kısaca böyle özetleyebiliriz. Daha detaylı bilgileri bir avukata danışarak alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir