Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'stmt_gutenmag_single_post_counter' not found or invalid function name in /home/bizimkel/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
Adet Kanamasında Parça Gelmesi -

Adet Kanamasında Parça Gelmesi

Categories KadıncaPosted on
Adet Kanamasında Parça Gelmesi

Adet Kanamasında Parça Gelmesi çoğumuzun başına regl günlerimizde bu tür olaylar gelebilir. Şimdi bunu biraz size açıklayacağım ama baştan söyleyim meraklanacak bir şey yok. Adet kanamasının veya herhangi bi vajinal kanamanın da rahminizden  gelen sıvı kanamanın pıhtı şeklinde gelmesi size  o kanın sadece pıhtılaşmasını gösterir. Yani aslında içeride birikti anında boşalmak yerine o biriken kan pıhtılaştıran o şekilde atıldı. Yani adet kanamasının pıhtı şeklinde gelmesi Aslında kanama ama kanamanın diğer bir şeklinde kanamalar ne şekilde olabilir? Taptaze kırmızı kan şeklinde olabilir koyu kırmızı ama akışkan olan olabilir veya pıhtılaşmış olabilir.Kısaca anlatmak gerekirse pıhtılaşmış adet kanaması sadece kanamanın bol olduğunu gösteren bir olaydır. Bunun da genelde nerede görürüz işte yapılan düşüklerde kadın farkında değildir. Ama düşük yapıyordur.

Adet Kanamasında Parça Gelmesi konusunda fazla endişeniz olmasın. Ama bu bir seferlik değil sürekli olarak regl döneminiz boyunca tekrarlıyorsa doktorunuza görünmeniz sizin için daha iyi olacaktır.

 


Adet Kanamasında Neden Pıhtı Gelir

Pıhtı Aslında onun içinde gebeliğe ait bazı ürünlerde olduğu için Parti gibi gözüküyordur düşük yapılırken veya onun dışında miyoma bağlı bir aşırı adet kanaması vardır. Ancak işte vajinadan boşalma kendi önce vajinada birikmiştir ve pıhtılaşmış ve o yüzden de pıhtı şeklinde kanama olarak karşımıza çıkmıştır. Genelde insanları daha çok korkutur.

İşte yumruk şeklinde pıhtı düştü vajinamdan veya parça parça kanamam oldu diye aslında bunları yan yana koyup tartışsak çok büyük miktar etmez çoğu zaman. Bununla birlikte işte hastalar tabir ederler et parçası şeklinde bir kötü düştü. Karaciğere benziyordu falan diye bunların çok fazla tıbbi bir ayrım yapacak bir önemi yok yani bizim için kanama kanamadır ve değerlendirmede mutlaka her birinde aynı şekilde yapılır. Yani bir kadın bize gelip de ben pıhtı düşürdüm dediği zaman arasında doktorun tıbbı olarak yorumlaması  açısından çok büyük bir farklılık yok. Bunu da dikkate alırız ama tabii ki ön planda önemli olan bunun sebebini öğrenmek için yapılan muayene laboratuvar incelemesi ve ultrasonografi sonuçlardırı dikkate alınarak bir çözüme ulaşılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir